Skup Złomu

Złom jest towarem międzynarodowym, zwykle pożądanym jako surowiec do produkcji stali. Różne rodzaje złomu metalowego wymagają różnej przeróbki w zależności od rozmiarów, grubości i kompozycji materiałów. Zakład Usług Komunalnych „HAK” prowadzi skup złomu i obrót złomem stalowym i kolorowym oraz surowcami wtórnymi w kraju i za granicą. Odbierany każdy asortyment złomu z terenu całego kraju, własnym transportem.

 

Oferujemy konkurencyjne ceny oraz formę płatności dogodną dla każdego klienta. Poniżej przedstawiamy zestawienie cen z jednej z najbardziej znanych i cenionych europejskich giełd surowców - London Metal Exchange .

Do współpracy z nami zapraszamy zarówno przedsiębiorstwa, zakłady produkcyjne, firmy, jak i osoby prywatne. Skup złomu znajduje się na ul. Próchnika 25 w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Makulatura to niezwykle cenny surowiec. Statystyczny Polak zużywa rocznie ponad 60 kg papieru. Z tej ilości część jest przechowywana w postaci dokumentów, książek czy zeszytów, część zużywa się doszczętnie (np. papier toaletowy, ręczniki papierowe), jednak znaczna ilość to odpady. Średnio, mieszkaniec naszego kraju zbiera rocznie ok. 22 kg makulatury, zatem przekazuje do recyklingu niespełna 36% zużywanego przez siebie papieru. To bardzo mało, gdyż dla porównania w Austrii, Holandii, czy w Niemczech odzysk przekracza 70%. Znacznie lepiej niż w Polsce jest pod tym względem we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a także w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Przeciętnie, mieszkaniec świata rocznie zużywa ok. 50 kg papieru. Obecnie roczna produkcja światowa sięga 318 mln ton. Tak wielką ilość byłoby trudno wytworzyć przy wykorzystaniu wyłącznie surowców pierwotnych (drewna), dlatego zużywa się coraz więcej makulatury. Jej wykorzystanie ma jeszcze jedno znaczenie - gdyby nie przetwarzano makulatury na nowy papier, stawałaby się ona niepotrzebnym śmieciem, masowo zalegającym na wysypiskach.

Skupujemy także hurtowe ilości surowców wtórnych takich jak makulatura i tworzywa sztuczne.

Skupujemy każdy rodzaj makulatury nadający się do recyklingu - tektura falista, offset, cek.

Tworzywa sztuczne to materiał obecny wokół nas niemal wszędzie. Zastępują one skutecznie tradycyjne surowce, takie jak drewno, metal i szkło, a w wielu zastosowaniach nie mają odpowiedników pochodzenia naturalnego. Ze względu na swą budowę chemiczną tworzywa sztuczne bardzo trudno ulegają rozkładowi w warunkach naturalnych, dlatego należy unikać składowania tego materiału na wysypisku zwłaszcza, że tworzywa sztuczne są wartościowym materiałem, który można odzyskać w różnych procesach recyklingu. Nasza firma skupuje i sprzedaje hurtowe ilości folii transparentnej (LDP, HDP, strech, termokurczliwe) w różnych klasach jakości (98/2, 95/5, 90/10, 80/20 i mix).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji:

Osoba kontaktowa: Jarosław Murawski

jaroslaw.murawski@hak.net.pl

Tel: 607-879-109

 - powrót do naszej oferty